Opublikowano

Jak powstają dobre konserwy?

Wiele osób zadaje nam pytania jak to możliwe że da się wyprodukować coś bez chemicznych dodatków do żywności. Klienci ci przez lata przyzwyczajani przez duże koncerny, że każdy rodzaj żywności musi być z E dodatkami nie mają wiedzy na temat tego że jeszcze nie cały wiek temu żywność istniała bez tych(często bardzo szkodliwych ) substancji a człowiek z powodzeniem obchodził się bez nich. Artykuł ten oraz cały blog postara się przybliżyć czytelnikowi część prawdy na ten temat.

Klucz do sukcesu: dobre mięso

Czy da się zrobić konserwę ze starego, słabej jakości mięsa? Odp: da się. A czy da się zrobić taką konserwę bez dodatków konserwujących. Odp: nie da się.

Te powyższe kilka zdań właściwie w 100% odpowiadają na pytanie jak stworzyć dobry mięsny wyrób. Nie jest to możliwe w przypadku używania mięsa starego lub mięsa którego pochodzenie nie do końca jest jasne np. mięsa które nie przechodzi tak wyśrubowanych norm weterynaryjnych jak mięso pochodzenia polskiego. Najlepszym przykładem jest tu import z krajów poza unijnych: Ukrainy, Brazylii itp. gdzie często przy hodowli zwierząt stosuje się środki zakazane w Polsce np. hormony wzrostu czy środki ochrony roślin zakazane w UE (z których później powstają pasze) Kontrola hodowców nie jest tak rygorystycznie przestrzegana jak w Polsce. W przypadku żywności, konsekwencje spożywania produktów o wątpliwej jakości zazwyczaj mają odzwierciedlenie w naszym zdrowiu. Czy zatem warto oszczędzać na zdrowiu?

Konserwy Wek Prepersa – wyjątek od reguły.

Produkty które można zakupić w sklepie wekprepersa.pl Nie zawierają w sobie żadnych sztucznych dodatków do żywności. Produkowane są tylko z najwyższej jakości polskiego mięsa pod stałym nadzorem organów Państwowych, kontrolujących jakość mięsa oraz prawidłowość procesu produkcji.

Wek Prepersa- konserwa z całymi kawałkami mięsa

Kupując konserwy takie jak Wek Prepersa , Indyk plus Jagnięciną , Pierś z Kurczaka czy Przysmak Słowiański masz pewność że ich smak, zapach czy konsystencja to wynik ciężkiej pracy polskich prywatnych przedsiębiorców a nie sprytnie zastosowanych sztucznych barwników, konserwantów czy emulgatorów.